na úvodní stránku www.vamiro-most.cz
Vamiro s.r.o., provoz Vtelenská 3337, 434 01 Most
e-mail: zc.tsom-orimav@ofni
FacebookKontaktní telefon+ 420 721 24 24 24
Ověřená firma ifirmy.cz VAMIRO s.r.o.

Obloukové haly


OBLOUKOVÉ HALY  - OBLOUKOVÉ PŘÍSTŘEŠKY - OBLOUKOVÉ STŘECHY


oblouková hala   oblouková hala - prodej
Stavby které jsou navrženy z obloukové samonosné konstrukce , konstrukčního systému K-SPAN a realizované technologijí MIC – 120 ABM (USA) , jedná se o stavby lehkého, tenkostěnného skořepinového charakteru.
Jde o objekty, které jsou provedeny samonosnými obloukovými a přímými tenkostěnnými lamelami, které jsou tvarovány technologií za studena přímo na stavbě. K tvarování je použit ocelový polakovaný plech tl. 0,7mm až 1,0 mm, který se odvíjí z ocelových cívek. Cívky mají šíři cca 605 mm, vlastní vytvarovaná lamela (oblouková i přímá) má šířku 305 mm. Váha oc. svitku je 2-3 tuny. Ocelový plech je hluboce žárově pozinkován s oboustranným třívrstvým polakováním. Vrchní barevná vrstva je v provedení PVDF.

Lamely K-SPAN jsou kotveny do ocelových úhelníků tvaru „L“. Tyto úhelníky jsou součástí základové konstrukce. Úhelníky můžou být zabetonovány nebo vykonzolovány mimo obvod základů objektu (haly, střechy, přístřešku).

Délka obloukových lamel je závislá od šířky a výšky objektu. Lamely jsou vyrobeny z jednoho kusu materiálu bez použití spojových materiálů (šrouby, nýty, sváry apod.)

Jednotlivé násobky lamely jsou k sobě napojovány pomocí pertlovacího stroje – lisováním. Obloukové lamely tvoří vnější nosnou vrstvu obvodových stěn a střechy. Přímé lamely tvoří šťítové stěny.

Z vnitřní strany lze plochu lamel i dodatečně zateplit. Zateplení je provedeno minerálními deskami „Orsil“atp. tl. 10 – 20 cm. Povrchová úprava zateplení – podhled, je tvořen v průmyslovém a skladovém provozu trapezovým plechem, v sociálních částí a kancelářích „sádrokartonem – plastem – dřevem atd“.Pro správnou funkčnost zatepleného obvodového pláště je nutné provést jeho odvětrání. Odvětrání pláště je provedeno v místech ukotvení konstrukce (nasávacími otvory) a ve hřebeni (vrcholu) obloukové konstrukce pomocí ventilačních turbínek (odtah kondenzátu).Obloukové konstrukce systém K-SPAN, obvodový plášť ( tubus), štítové stěny.
Využití:
- Průmyslové, výrobní a skladové haly.
- Sportovní komplexy - tělocvičny, tenisové haly, bazény, bowling, zimní sportoviště.
- Prodejní a výstavní haly, zastřešování sil a zemědělské techniky.
- Haly vojenského charakteru - hangáry, sila, garáže.
- Obloukové střechy a přístřešky, propojování objektů.
- Administrativní objekty, rodinné domy, chaty.

      stroj na výrobu obloukových hal

Výhody systému
- Rychlost výstavby.
- Lehkost a životnost materiálů.
- Dokonalá povrchová úprava - bezúdržbový provoz.
- Variabilita řešení problémů.
- Ekonomičnost.
- Výroba přímo v místě určení ( snížení přepravních a skladových nároků ).
- Možnost dodatečného zateplení.


Ukázka realizace
  výroba obloukové haly na místě výroba obloukové haly na místě výroba obloukové haly na místě výroba obloukové haly na místě   výroba obloukové haly na místě výroba obloukové haly výroba obloukové haly výroba obloukové haly
výroba obloukové haly výroba obloukové haly výroba obloukové haly výroba obloukové haly
   Technické údaje                                                                             Technický popis
- Minimální rozpon 3,0 m.                                                                  - Za studena tvarovaný plech do lamel šířky 305 mm.
- Maximální rozpon bez podpůrné konstrukce 22,0 m.                         - Spojování lamel pertlováním - strojové.
- Maximální rozpon s podpůrnou konstrukcí 45,0 m.                            - Plech-hluboce žárově pozinkovaný s oboustr. třívrstvým polakováním v tl. od 0,7  do 1,0 mm.
- Možnost vícelodního uspořádání.                                                     - Tepelné izolace minerální vlny + podhledový materiál.
- Výška konstrukce z podpory max. 9,0 m.                                        - Kazety, TR-plech, sádrokarton, dřevo,plast, atd.
- Délka konstrukce neomezená.


 
      

      
      
 
Vamiro s.r.o. - Tel.č.: +420 730 150 040 | E-mail: zc.tsom-orimav@ofni
© 2011 - 2019 | Vytvořil Neužil Radek